Kom med och sticka en hel förmiddag, på samma gång stöder du årets Gemensamt ansvar-insamling (GA). Som tema "Restgarn". Gästföreläsare, brunch, möjlighet att köpa GA-produkter och såklart är Symamsellerna på plats. Bl.a. finns det möjlighet att lära sig sticka fiskbensmönster. Pris 20€/10€. Välkommen!
Dags att sticka till Torsdagsträffen med program, samvaro och andakt. Tema för träffen är Borgå stift 100 år.
Kakor (cookies)
Vi använder kakor för att ge dig en bättre upplevelsen på vår webbplats. Våra egna, nödvändiga kakor garanterar att webbplatsen är effektiv och användarvänlig.
På webbplatsen använder vi inbäddningar med videor eller annat innehåll från sociala medier. Det innehållet kan ha kakor som identifierar användaren. Du kan se innehållet endast om du godkänner kakorna.